Najmłodsi Mistrzowie Kodowania
(Zam: 13.10.2015 r., godz. 13.18)

Grupa Żabki, Rybki i Motylki

Pomimo, że program Mistrzowie Kodowania Junior realizowany jest w najstarszych grupach w miarę możliwości staramy się, aby i młodsze dzieci poznawały tajniki kodowania i pracy na tabletach.
Dzieci trzyletnie świetnie radzą sobie na macie edukacyjnej - układały i opowiadały historyjki, nazywały obrazki i dzieliły na sylaby, dobierały obrazki w pary, utrwalały kolory.
Dzieci czteroletnie w układzie współrzędnych szukały miejsca na skrzynki z owocami, utrwalały cyfry, przeliczały, dzieliły na sylaby, a na koniec układały sudoku, przy którym liczyła się współpraca i umiejętność logicznego myślenia. W pracy na tabletach dzieci poznały bohatera - Kotka - którego kolorowały, wprawiały w ruch, tworzyły jego przyjaciół oraz tło.

Wytworzył: A.Jeziółkowska, data: brak danych
Wprowadził: Nieznany, data: 13.10.2015 r., godz. 13.18